0
  • Jūsų krepšelis tuščias!

Kas yra HMB?

Patalpino: ArtūrasPublikuota: 2017/12/10Viso peržiūrų: 3272Komentarai: 0

hmb
 
Beta-hidroksi-beta-metilbutiratas arba sutrumpintai HMB, yra amino rūgšties Leucino metabolitas, atliekantis labai svarbią rolę, dalyvaujant įvairiausiuose baltymų sintezės procesuose.  Sužinokite plačiau, kas yra HMB ir kuom naudingas galėtų būti Jums, siekiant sportinių rezultatų.
 
1990 metais, maisto papildų parduotuvių lentynas pirmą kartą papildė nauja medžiaga, pavadinta HMB. Pardavėjai girdavo šią medžiagą, kaip galinčią padidinti sportininkų jėgą, raumenų masę ir net sumažinti riebalinę masę vienu metu! HMB iki pat šiandien išlieka populiarus produktas visų šalių rinkose. Priešingai nei dauguma kitų maisto papildų, HMB buvo labai giliai ištirtas mokslininkų, o tyrimai atlikti netik su gyvūnais, bet ir su realiais žmonėmis. Taigi, galima drąsiai manyti, jog visi HMB teiginiai yra pagrįsti ir neišgalvoti. Taigi, kokia yra tikroji šios amino rūgšties nauda sportuojantiems?
 
Kaip ir minėta aukščiau, HMB yra metabolitas, išgaunamas iš kitos amino rūgšties - leucino. Jis vaidina labai svarbią rolę dalyvaujant baltymų sintezės procesuose. Mokslininkai teigia, jog vartojant HMB, yra užtikrinamas nuolatinis baltymų sintezės palaikymas, arba kitaip teigiant, neleidžia organizmui stabdyti šio proceso. Dienos eigoje, baltymų sintezės aktyvumas nėra stabilus ir gali dėl įvairių priežasčių sumažėti arba visiškai nutrūkti kurį laiką, tad būtent ši amino rūgštis užkerta tam kelią. To pasekoje, užtikrinamas stiprus anti-katabolinis efektas, greičiau auginama raumeninė masė bei jų jėga, ir nuostabiausia, efektyviau sumažinama riebalinė masė.
 

Atlikti tyrimai su HMB maisto papildu ir jo realus poveikis

 
Atlikus 7 savaičių trukmės tyrimą su realiais žmonėmis, buvo nustatytas stulbinamas HMB poveikis. 28 žmonių grupė vartojusi HMB, palyginus su placebo grupe, akivaizdžiai padidino raumeninę masę. Buvo nustatyta, jog ši amino rūgštis padeda aprūpinti raumenis baltymais, bei stabdo katabolinus veiksnius mūsų kūnuose.
 
Kitas neseniai atliktas triejų savaičių tyrmas parodė, jog grupė vartojusi po 3 gr. maisto papildo HMB kiekvieną dieną, net tris kartus daugiau padidino savo jėgą štangos spaudime, nei grupė, vartojusi placeb’ą. Grupė vartojusi HMB, taip pat sumažino ir riebalinę masę.  
 
Taip pat, neseniai atliktame Brazilijos mokslininkų tyrime buvo nustatyta, jog grupė vartojusi HMB tris savaites po 3 gr., ženkliai sumažino blogojo cholesterolio (LDL) lygį organizme. Placebo grupė nesulaukė jokiu pasikeitimų cholesterolio ir liesos raumenų masės atžvilgiu,nors padidino jėgą treniruočių programos dėka. Tai viską įrodo! HMB vartojimas puikiai padeda auginti liesą raumenų masę bei jėgą, daug greičiau nei nevartojant HMB. Taip pat gali  sumažinti “blogojo cholesterolio” kiekį kol yra vartojamas.

ŠALTINIAI:

1. https://examine.com/supplements/hmb/

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2245953/

Tags:hmb, hmb kas tai, kas yra hmb

Straipsnio autorius:
Artūras

Susijusios prekės

Taip pat skaitykite:

Komentarai

Rašyti komentarą