0
  • Jūsų krepšelis tuščias!

Argininas ir jo didžiulė nauda sportininkams

Patalpino: ArtūrasPublikuota: 2017/12/10Viso peržiūrų: 6371Komentarai: 0

argininas
 
L-Argininas yra dalinai pakeičiamoji amino rūgštis ir ją organizmas gali pasigaminti pats, todėl nėra būtinybės vartoti iš šalies. Tačiau toks mokslininkų pasisakymas jau tampa mitu ir l-argininą vartoti yra stipriai rekomenduojama tiek pagyvenusiems žmonėms, tiek asmenims, turintiems kraujotakos sutrikumų, kultūrizmo, fitneso, ištvermės reikalaujančio sporto ar kovinio sporto entuziastams, siekiantiems padidinti raumenų ištvermę ir aerobinę ištvermę. L-Arginino natūraliai galima aptikti riešutuose, kai kuriuose kviečiuose, sėklose, raudonojoje mėsoje ir žuvyje. Pagrindinės L-Arginino funkcijos organizme yra skatinti baltymų sintezę bei azoto oksido išsiskyrimą. Dėl šių savybių, l-argininas tampa svarbi medžiaga optimaliam ląstelių funkcionavimui, raumenų masės auginimui, apsaugo nuo erekcijos disfunkcijos, gali padidinti fizinę ištvermę bei raumenų jėgą, kas yra aktualu bet kuriam sportininkui.
 
Kaip L-Argininas įtakoja raumenų augimą?
 
L-Argininas stimuliuoja baltymų sintezę, ko pasekoje raumenų masės auginimas tampa paprastesnis ir greitesnis. L-Argininas, taipogi siunčia signalus į raumenines ląsteles, kad šios išskirtų daugiau augimo hormono (GH) ir padidintų riebalų metabolizmą. Viso to rezultatas – geriau atrodantys, liesesni raumenys. Sumažindamas riebalų sankaupas po oda ir padidindamas liesą raumenų masę, L-Argininas gali padidinti ir raumenų jėgą tuo pačiu, kas ypač aktualu bet kuriam, sunkiai besitreniruojančiam atletui.
 
Vazodilatacija (kraujagyslių išsiplėtimas) ir ištvermė
 
Padidinta raumeninė jėga ir liesa masė nėra tik vienintelė L-Arginino nauda. Stimuliuodamas azoto oksido gamybą, L-Argininas praplečia kraujagysles, to pasekoje padidindamas fizinę ištvermę. Kai azoto oksidas yra išlaisvinamas, jis praplečia kraujagysles ir atpalaiduoja raumenų sieneles. Tai padeda sumažinti kraujospūdį ir padidinti kraujo pritekėjimą į raumeninius audinius, atliekant treniruotę. Optimaliai pagerintas kraujo pritekėjimas į raumenis reiškia didesnį deguonies ir lengvesnį ivairių reikalingiausių maistinių medžiagų prasiskverbimą, todėl padidėja ištvermė treniruočių metu, optimaliai maitinamas raumuo ilgesnį laiką, pagreitėja regeneracijos procesas (raumenų atsistatymo) po treniruotės.
 

kaip veikia argininas
 
L-Argininas ir jo asocijacija su augimo hormonu (GH).
 
Moksliškai buvo patvirtinta, kad L-Argininas gali padidinti augimo hormono lygį net iki 700%. Jeigu esate kultūrizmo ar fitneso enztuziastas, tai neabejotinai puiki žinia Jums.
 
ŠALTINIAI:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2903866

2. https://www.livestrong.com/article/526196-the-benefits-of-l-arginine-for-bodybuilding/

Tags:argininas, aakg, l argininas, arginine, arginino veikimas, kaip veikia argininas, kas yra argininas, arginino nauda, argininas ir sportas, argininas treniruotes

Straipsnio autorius:
Artūras

Susijusios prekės

Taip pat skaitykite:

Komentarai

Rašyti komentarą