HMB – beta-hidroksi beta-metilbutiratas (angl. beta-hydroxy beta-methylbutyrate) trumpinys. Tai yra naujas ir įdomus papildas, kuris tampa vis populiaresnis visame pasaulyje.  HMB yra sudedamoji dalis leucino, vienos svarbiausių mūsų kūnui amino rugšties. HMB mažais kiekiais yra randamas daugelyje valgių, tokių kaip: greipfrutai, katžuves ir kt.

Kaip veikia HMB?

  • Ir kokiais mokslinių tyrimu įrodymais tai paremta?

Neseniai atliktas mokslinis tyrimas parodė jog, žmonių grupė, vartojusi HMB po 3 gramus kasdien tris savaites, padidino savo jėgą štangos spaudime tris kartus daugiau, nei žmonių grupė, kuriai buvo duodamas atsitiktinis plecebas. Tyrimai atlikti su gyvūnais taip pat parodė, jog HMB vartojimas gali padidinti liesą raumenų masę. Žmonių atveju paremti tyrimai taip pat nustatė, jog vartojusieji HMB padidino jėgą,  įgavo ištvermės ir sumažino kūno riebalų kiekį.

HMB pagalba padidėjusi ištvermė rodo neįtikėtinus rezultatus. Atliktas septynių savaičių trukmės tyrimas parodė, jog 28 atletų grupė treniruodamasi pagal paprasta sunkumų programą, akivaizdžiai padidino raumenų masę, vartojant HMB. Kaip HMB visą tai padaro? Pasirodo, jog šis papildas padeda aprūpinti raumenis baltymais, bei stabdo katabolinus veiksnius mūsų kūnuose.

Buvo atliktas naujas tyrimas dviejų Brazilijos universitetų su subjektais, kurie turėjo aukštą cholesterolio lygį (12 pagryvenusių vyriškių nuo 50 iki 72 metų). Vieni iš jų vartojo HMB 3 gramus per dieną keturias savaites, o kietiems buvo duodamas placebas. Viso šio tyrimo metu, visi vyrai treniravosi penkias dienas per savaitę- tris iš jų atliekant aerobinius pratimus ir dvi treniruotes su svoriais. Buvo pastebėta jog vyrai, vartojantys HMB, drastiškai sumažino “LDL” arba kitaip tariant “blogąjį cholesterolį” bei sulaukė stebinančio jėgos ir liesos raumenų masės prieaugio.

Placebo grupė nesulaukė jokiu pasikeitimų cholesterolio ir liesos raumenų masės atžvilgiu,nors padidino jėgą treniruočių programos dėka. Tai viską įrodo! HMB vartojimas puikiai padeda auginti liesą raumenų masę bei jėgą, daug greičiau nei nevartojant HMB. Taip pat gali  sumažinti “blogojo cholesterolio” kiekį kol yra vartojamas.

Kam reikia HMB?

Ir kokie yra jo trūkomo požymiai?

HMB reikia vartoti praktiškai visiems, kurie nori patirti nuostabų raumenų augimo efektą. HMB trūkumas nėra problema, tačiau treniruojantis jėgai ar metant svorį jis puikiai praverčia. HMB yra saugus ir vyrams ir moterims.

Kokiomis procijomis reiktų šį papildą vartoti?

Ar yra pašliniu poveikių vartojant HMB?

Pagrinde visuose atliktuose tyrimuose buvo naudojamos 3-5 gramų procijos, atliekant fizinius pratimus. Norint pasiekti geriausius rezultatus, HM vartoti rekomenduojama prieš treniruojantis arba prieš einant miegoti. Vartojant HMB nebuvo pastebėti jokie pašaliniai poveikiai.